woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
روانشناس كودك - ويژگي هاي تخصصي روانشناس كودك
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۸:۰۱

سوله دامداري

 باتوجه به هزينه روزافزون ساخت و ساز هاي عمراني  واحد هاي مرتبط با بخش هاي مختلف كشاورزي ودامداري مسئله اقتصادي بودن اجراي اين  واحد ها روز به روز اهميت بيشتري پيدامي كند . در اين قسمت  راهكارهاي مختلفي در خصوص اجراي پروژه هاي ساخت سوله دامداري در دو بخش فني و اجراي وطراحي و معماري ارائه ميگردد ،انشاالله در آينده در خصوص ساير بخش ها  مرتبط ،راهكارهاي ديگري نيز  پيشنهاد  ميگردد. اميد است با طرح اين مطالب در حل  بخش كوچكي از مشكلات فرا روي كشاورزي ودامداري كمك شود.

  همانطور كه ميدانيم اغلب واحدهاي دامي داراي انبار علوفه مي باشند كه اكثرا به شكل سوله با تير آهن در سقف  احداث مي شوند .  بسته به دهانه باربر(عرض سوله) مقطع تير اهن ها متغير است مي توان به جاي تير اهن با مقاطع بالا از تير اهن لانه زنبوري با مقطع كمتر استفاده كرد.با لانه زنبوري كردن در واقع  ارتفاع تير اهن را1.5 برابر مي كنيم ودر نتيجه مقاومت خمشي تير آهن بيشتر مي شود.

محاسن:

 

 • وزن تير اهن كمتر و در نتيجه هزينه تهيه و نصب كاهش مي يابد.
 • وزن تمام شده سقف كمتر مي شود.
 • مقاومت خمشي تير آهن بيشتر مي شود.
 • از فضاهاي ايجاد شده درون تير آهن مي توان كابل و لوله رد كرد.

معايب:

 

 • كيفيت مصالح نسبتا كمتر است.
 • در بخش هاي از سازه نمي توان از مصالح بومي استفاده كرد.
 • اثرات مخرب زيست محيطي دارد.

قيمت ساخت

قيمت ساخت سوله دامداري بر اساس شرايطي سنجيده مي شود و براي محاسبه هزينه ساخت سوله بايد اطلاعاتي در دست باشد . يكي از اين شرايط روش ساخت سوله است , با استفاده از روش خرپايي مي توان به ساخت سوله ارزان پرداخت , سوله سبك خرپايي هم وزن كمتري دارد و هم استحكام بيش تري .

از سوله هاي خرپايي نه تنها در ساخت سوله گاوداري و دامداري بلكه در ساخت سوله مرغداري ها , ساخت سوله ورزشي و .. نيز استفاده مي شود .

 

نوين سوله ( novinsoole ) مركز فروش و ارائه سوله هاي دست دومhttps://novinsoole.com/

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۸:۵۴

سوله ساز

ساخت سوله ها براساس اهداف و كاربريها، متنوع مي باشد و نسبت به سازه هاي بتني ارزانتر است در مواردي از سوله هاي دست دوم هم مي توان استفاده كرد ولي اين روش را نمي توان راه حلي براي همه مشتري ها در نظر گرفت و با توجه به ابعاد سوله درخواستي بايد اقدام به ساخت كرد . در ساخت سوله توسط سوله ساز  علاوه بر زميني كه سازه در آنجا احداث مي شودو در قيمت سوله در  سوله سازي موثر است فاكتورهاي ديگري هم موثر است.

زمين محل اجراي سوله 

زمين و نوع تراكم خاك و شيب آن و حتي شمالي , جنوبي بودن آن و جهت شرقي و غربي در بسياري از پروژه ها حتي طول زمين نيز با در نظر گرفتن موارد بالا به دليل حجم خاك برداري و ميزان شيب زمين و مقدار خاك ريزي بسيار حائز اهميت است به زبان ساده تر براي اجراي سوله طول و عرض سوله و طول و عرض زمين و شيب آن و مقدار خاك برداري و خاك ريزي توسط سازنده سوله در قيمت تمام شده سوله تاثير زيادي دارد بنابراين انتخاب زمين با در نظر گرفتن موارد بالا در قيمت سوله توسط شركت سوله سازي  تاثير زيادي دارد.

ميزان تراكم خاك

در زمين هايي كه تراكم خاك كمتر است ، جهت جلوگيري از حوادث ناشي از زلزله و نشست سازه نياز به فنداسيون با ابعاد بيشتر و آلموتور بندي قوي تر ميباشد. 

در مرحله سوم نسبت نوع سوله سازي  با وزن تمام شده آن متفير است. چراكه ساخت سوله به دلايل متعددي در وزن هاي متغيري ساخته ميشود بنابراين با در نطر گرفتن مواردي كه به آن اشاره خواهيم كرد ميتوان به دلايل اختلاف وزن ساخت سوله پي برد كه از آن جمله محل اجراي سوله ميباشد. محل اجراي سوله به علت محاسبات بار برف و زلزله و ميزان وزش باد در تمامي دنيا متغير است. مثلا مناطقي كه بارش برف دارد مانند سوله سازي اردبيل به دليل تحمل وزن بارش برف روي سقف سازه قاعدتا سوله سنگين تر با تجهيزات سوله سازي ساخته شده و در مناطق گرمسير كه عمدتا بارش برفي وجود ندارد امكان ساخت سوله با وزن بسيار سبك تري امكان پذير با تجهيزات سوله سازي است.

 شركت نوين سوله(novinsoole) توليد كننده سوله هاي فوق سبك صنعتي --->novinsoole.com

 

جهت استعلام قيمت و مشاوره با شماره زير تماس بگيريد


09199911554 

 


مهندس عسگريان
نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۴:۵۷

محاسبه هزينه ساخت سوله

در اصطلاح عاميانه و لغوي به سوله سازه اي با سقف شيب دار گفته مي شود. اين سازه بر اساس محاسبات خاص و حساسي ساخته مي شود. از اين سازه ها در مكان هاي مختلفي استفاده مي شود و كاربرد هاي مختلفي دارد. از كاربرد هاي آن مي توان به مرغداري ها، اشيانه هاي هواپيمايي، سالن هاي ورزشي، استاديوم ها و… اشاره كرد.  . دهانه سوله ها با توجه به كاربردي كه دارا مي باشد متفاوت است. به اين منظور كه هر چه مكان مورد نظري كه سوله براي آن ساخته مي شود بزرگ تر باشد دهانه ي گسترده تري را دارا است. در سازه ي سوله ابعاد تير ها و ستون ها بسيار بزرگ مي باشد به همين دليل در پروفيل هاي ان مي بايست از تيرورق استفاده كرد.

عوامل موثر در محاسبه هزينه ساخت سوله

كاربري سوله كه به اين معني مي باشد كه هدف شما از ساختن سوله چيست و براي چه نوع مكاني مي خواهيد اقدام به ساخت سوله نماييد.

ابعاد سوله و نوع سوله اي كه مي خواهيد بسازيد.

نياز بودن به جرثقيل يا خير

شرايط اقليمي و نوع مكان احداثي

مصالح پوشش ديوار

مصالحي كه براي پوشش سقف استفاده مي شود.

مصالح مورد نياز براي نماي سوله

پوشش كف سالن

تجهيزات مورد نياز براي روشنايي

تجهيزات مورد نياز براي ارائه ي سيستم تهويه ي مطبوع

 

يكي از موثرترين راه هاي پايين آوردن هزينه ساخت سوله  استفاده از نيزوهاي كارآمد و متخصص است كه مي توانند با دانش خود بسيار اثرگذار باشند و قيمت ساخت سوله مرغداري – ساخت سوله دامداري – ساخت سوله صنعتي – ساخت سوله ورزشي و يا هر نوع سوله ديگري را به ميزان قابل توجهي كاهش دهند كه اين مساله هم به نغع سازندگان و هم به نفع خريداران است , پس با آگاهي در اين زمينه مي توان هزينه هاي اضافي را كاهش و يا حذف نمود .

شركت نوين سوله (novinsoole) سازنده انواع سوله هاي مدرن صنعتي --->novinsoole.com

 

جهت استعلام قيمت و مشاوره با شماره زير تماس بگيريد


09199911554 

 


مهندس عسگريان
نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۶:۲۷

 

ساخت سوله

 از اين نوع سازه در كارخانه‌ها و ساخت سوله صنعتي ، اسكلت ساختمان، انبارها، ساخت سوله مرغداري‌ ها، آشيانه‌هاي هواپيما، تعميرگاه‌ها، فروشگاه‌ها و ساخت سوله ورزشي كه با قاب‌هايي با دهانه يزرگ نياز است استفاده مي‌شود. بدليل بزرگ بودن ابعاد تيرها و ستون‌ها بايد از تيرورق در پروفيل‌هاي سوله استفاده كرد.

ويژگي هاي سوله

امر طراحي و ساخت سوله كاريست تخصصي و بسيار دقيق، فاكتورهاي مهمي در طراحي دخيل هستند كه بي‌توجهي به آنها مي‌تواند هم هزينه گزافي را به سازنده تحميل كند و قيمت ساخت سوله را افزايش دهد كه صرفه اقتصادي را زير سؤال مي‌برد و هم ممكن است نتيجه معكوس داده و استحكام و پايداري سازه را تضعيف نمايد و موجب ايجاد حوادث جبران ناپذير گردد. براي طراحي يك سوله اطلاعات زير مطلوب است:

بارگذاري براي بار مرده، بار برف و بار نامتقارن

بارگذاري جانبي سوله شامل بار باد و زلزله

بارگذاري جرثقيل براي سوله، سؤال: آيا جرثقيل در طراحي سوله در نظر گرفته شود يا خير؟ (بله:محاسبه بار ديناميكي جرثقيل)

ضريب منطقه‌اي، رفتار و اهميت براي سوله

ارتفاع جانبي سوله و ارتفاع ديوار

دهانه و طول سوله

محاسبه هزينه ساخت سوله

تعداد قاب‌هاي طولي سوله

درز انقطاع

محاسبه ضريب طول مؤثر

درصد شيب سقف سوله

پوشش مورد نظر سقف سوله (ساندويچ پانل يا ورق گالوانيزه وتوري مرغي)

تنش مجاز خاك منطقه موردنظر و نوع زمين ساختگاه

نحوه كنترل جابجايي

طراحي اتصالات و بيس پليت براي سوله

طراحي تير حمال جرثقيل

طراحي پرلين‌ها به كمك نرم‌افزار

طراحي ميل مهار(غير مجاز مي باشد rod)

ارائه طرحي با حداقل دورريز ورق

ارائه دفترچه محاسبات كامل سوله

كنترل كفايت اعضاء در برابر نيروهاي موضعي و تعبيه سخت‌كننده در صورت نياز راهنمايي جهت انتخاب صحيح مقاطع غير منشوري با توجه كاربري سوله ساختمان سوله شامل ستون، رفتر، پرلين، استرات، وال پست، بادبند، سگراد، سينه بند، پيچ و مهره و سايبان مي‌باشد.

[ ۱ ]