woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
روانشناس كودك - ويژگي هاي تخصصي روانشناس كودك
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۲۴:۲۶

دوربين هاي مداربسته با قابليت ضبط صدا و تصوير هم زمان

دوربين هاي مداربسته با قابليت ضبط صدا و تصوير هم زمان را مي توان در منازل , محل كار , اداره ها و .. نصب كرد كه البته اين مسئله به محدوديت هايي وجود دارد كه در اين باره وجود دارد .

نصب دوربين هاي مداربسته با قابليت ضبط صدا بايستي با در محل كار با اطلاع كارمندان و در منزل با مشورت با ساكنين منزل صورت گيرد چرا كه اين نوع دوربين ها به حريم شخصي افراد ورود مي كند .

دوربين مدار بسته آنالوگ با قابليت ضبط صدا

در سيستم هاي دوربين مدار بسته آنالوگ، صدا به وسيله ميكروفون هايي كه اغلب به شكل مدادي (زغالي) و يا باكس يافت مي شود، ضبط مي شوند. ديجيتال سازي صدا در حال ضبط شدن انجام مي شود. اين ميكروفون ها يك كابل جداگانه و يك منبع  تغذيه جداگانه دارند و به وسيله ورودي صداي دستگاه DVR يا HVR مي شوند.

دوربين مدار بسته تحت شبكه (IP) با قابليت ضبط صدا

در اين نوع از سيستم ها صدا به وسيله ميكروفن تعبيه شده در خود دوربين دريافت و به دستگاه NVR منتقل مي شود.

توجه داشته باشيد كه صدا در دوربين هاي مداربسته تحت شبكه (IP) هرگز به صورت ميكروفون جداگانه به دستگاه متصل نمي شود. در اين سيستم هاي تحت شبكه، اطلاعات دوربين ها اعم از صدا و تصوير، همچنين فرمان براي دوربين هاي چرخشي و گردشي و برق (PoE) به وسيله همان كابل شبكه و پورت (Ethernet) به دستگاه NVR منتقل مي شود. در انواع ديگري از دوربين هاي تحت شبكه (IP) قابليت اضافه كردن ميكروفن به خود دوربين نيز وجود دارد.

يك راه حل ساده براي اضافه كردن ميكروفون به دوربين هاي تحت شبكه اي كه ميكروفون ندارند، به اين شكل است كه مي توان به سادگي از يك دستگاه هيبريدي(Hybrid) يا همان (HVR) استفاده كرد. در اين صورت، به تعدادي كه دستگاه به شما اجازه بدهد، مي توانيد به سيستم تحت شبكه خود ميكروفون آنالوگ اضافه كنيد.

بزرگترين شركت ها در نمايشگاه ايپاس

همواره بزرگترين شركت ها در نمايشگاه ايپاس متعلق به سيستم ها و تجهيزات مخابراتي و كامپيوتري بوده است چرا كه مهم ترين نياز نيروي انتظامي بعد از تسليحات , تجهيزات و سيستم هاي امنيتي از قبيل دوربين هاي مداربسته بوده است .

شركت كنندگان در نمايشگاه ايپاس براي رزرو غرفه مورد نظر خود بايستي به سايت ايپاس مراجعه نمايند و بعد از مطالعه ي كامل قوانين , نسبت به پرداخت وجه , ثبت نام و رزور غرفه اقدام نمايند .

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۴۴:۱۴

نكات مهم در خريد دوربين مداربسته براي فضاي خارجي 

از انواع سيستم هاي نظارت تصوير مي توان به دوربين مداربسته اشاره كرد , هريك از دوربين هاي مداربسته موجود در بازار داراي قابليت ها و ويژگي هاي منحصربه فرد هستند از اين رو مي توان از آن ها در كاربري هاي متفاوتي استفاده كرد اما اگر قصد خريد دوربين مداربسته را داريد بايستي به نكات مهم در خريد دوربين مداربسته براي فضاي خارجي و داخلي توجه كنيد و بر اساس آن ها دست به خريد بزنيد .

نكات مهم در خريد دوربين مداربسته براي فضاي خارجي

تنوع و كيفيت دوربين هاي مدار بسته در بازار ايران بسيار زياد است و معيار و مقياس مشخصي براي تمييز و تشخيص از طرف خريدار وجود ندارد و بيشتر افراد به دوربيني با كمترين قيمت فكر ميكنند در حالي كه از كيفيت و كارايي دوربينها نسبت به هم اطلاعات چنداني ندارند

توجه به مسائل ذيل ميتواند در انتخاب دوربين مداربسته مناسب و مطلوب، براي شما موثر باشد. اين موارد تاثير مستقيمي در قيمت تمام شده دوربينهاي مدار بسته دارد.

1. گارانتي و برند معتبر با توجه به اينكه دوربين هاي خيلي زيادي از شركتهاي مختلف در بازار ايران وجود دارد(حدود سيصد برند و شركت )

2. بولت و دام بودن دوربين مدار بسته

3. كيفيت سنسور تصوير شامل آنالوگ يا AHD

4. كيفيت سنسور تصوير در دوربينهاي اي اچ دي 

5. بدنه پلاستيكي يا فلزي در دوربين مدار بسته

6. اندازه لنز در دوربين مدار بسته

7. قابليت ديد در شب و فاصله ديد در شب

8. OSD منو در دوربين ها: چنانچه در دوربين ها وجود داشته باشد با قابليت برخي از تنظيم ها در داخل خود دوربين بسيار موثر است

9. لنز ثابت و متغير: معمولا براي خواندن پلاك، محل صندوقهاي فروشگاه و از اين دست موارد از دوربين با لنز ثابت استفاده ميشود

10. تطبيق كيفيت در قابليت ضبط دي وي آر  با دوربين ها:براي مثال دستگاه ضبط مربوط به دوربين ۱۰۸۰ حتما بايد قابليت ضبط اين نوع دوربين را در ابعاد ۱۰۸۰P را داشته باشد هم بصورت پخش زنده و هم بصورت ضبط كه اين مساله در قيمت دستگاه تاثير زيادي دارد

11. بررسي قابليت ورودي صدا در دستگاه: كه با توجه به نياز مشتري انتخاب ميشود

12. بررسي قابليت انقال تصوير بصورت P2P كه اخيرا تقريبا در تمامي دي وي آر ها وجود دارد

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۶:۰۰

دوربين هاي مداربسته رم خور و يو اس بي

دوربين مداربسته رم خور در موارد متعددي كاربرد دارد , عمده كاربرد آن ها را مي توان در اماكني عنوان كرد كه نمي خواهند زيبايي محيط توسط نصب يك دوربين مداربسته تحت تاثير قرار گيرد .

به هنگام نصب اين دوربين ها ديگر نيازي به نصب دستگاه ضبط كننده نيست چرا كه اين دوربين ها خود داراي حافظه داخلي بوده و از درگاه micro SD برخوردار هستند .

دوربين هاي مداربسته رم خور و يو اس بي

دوربين مداربسته با حافظه داخلي  يا دوربين مدار بسته رم خور به دوربيني گفته مي شود كه داراي درگاه micro SD مي باشد و مي تواند تصاوير را بدون نياز به دستگاه دي وي آر ركورد كند.

استفاده از اين دوربين هاي باعث كاهش هزينه هاي نصب و راه اندازي دوربين مداربسته مي شود و شما مي توانيد از هزينه هاي جانبي خريد دستگاه دي وي آر دوربين مداربسته و هارد ديسك مخصوص دوربين مداربسته اجتناب كنيد.

اين دوربين ها بسته به نوع آن داراي امكانات مختلفي هستند كه در دسته بندي محصولات فوق مي توانيد انواع آنها را مشاهده كنيد.دوربين مداربسته رم خور مي تواند از 32 گيگابابت الي 128 گيگابايت بسته به نوع دوربين ساپورت حافظه داشته باشد كه با اين مقدار حافظه مي توان از 6 روز الي 1 ماه تصاوير دوربين ها را ذخيره كرد.

در دسته بندي هاي محصولات اين رده شما مي توانيد قيمت دوربين مدار بسته مموري خور را بسته به نوع دوربين و سنسور تصوير و همچنين امكانات جانبي در رده ها و رنج هاي متفاوتي ببينيد كه مي توانند براي كاربري آماتور تا پيشرفته كاربرد داشته باشند.

بعنوان مثال دوربين رم خور كوچك در انواع مختلف براي نصب در اماكني كاربرد دارد كه نمي خواهند زيبايي محيط تحت تاثير نصب يك دوربين مدار بسته بزرگ در آن قرار گيرد.

شركت هاي حاضر در نمايشگاه ايپاس

شركت هاي حاضر در نمايشگاه ايپاس در راستاي نيل به اهداف متعالي و آرمان هاي ارزشمند بنياد تعاون نيروي انتظامي و استفاده بهينه از كليه امكانات در يك سازماندهي علمي و كارآمد همواره در تلاش هستند تا مأموريت هاي محوله را به بهترين وجه ممكن ايفا نمايد كه يكي از مهمترين فعاليت هاي اين مجموعه برگزاري ادواري نمايشگاه ايپاس مي باشد.

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۲۶:۱۶

آيا بهترين نوع دوربين مدار بسته مدل اسپيد دام است ؟

دوربين مداربسته گردان PTZ (مخفف كلمات pan–tilt–zoom است). و با نامهاي ديگري مانند دوربين هاي چرخشي و Speed Dome اسپيد دام نيز شناخته مي شوند.

يكي از انواع دوربين مدار بسته است كه قابليت كنترل مستقيم و تنظيم زوم كردن را دارد. براي همين امر در اماكني كه بايد نظارت دقيقي وجود داشته باشد از آن استفاده مي كنند.

اين دوربين هاي معمولا داراي يك بدنه دام شكل و يك پايه با توجه به شرايط نصب هستند.دوربين مداربسته اسپيد دام در موارد متعددي كاربرد دارد كه برخي از آن ها را شرح مي دهيم :

اين نوع دوربين هاي مداربسته مناسب براي نصب در محيط هاي بزرگ است چرا كه دوربين مداربسته PTZ يا همان اسپيد دام داراي قابليت زوم هستند و تمامي مكان را به خوبي پوشش مي دهند .

از اين دوربين هاي مداربسته مي توان در موارد امنيتي استفاده كرد چرا كه كيفيت تصاوير در آن ها بي نظير است و قادر به ثبت كوچكترين جزئيات هستند .

مزاياي و معايب دوربين مداربسته اسپيد دام

مزايا: از جمله مزاياي اين دوربين ها اين است كه مي توانند محيط هاي بزرگ را به خوبي پوشش دهند و تصاوير را با جزئيات بهتري به نمايش بگذارند.

معايب: اين دوربين هاي مداربسته ساختار پيچيده اي داشته و معمولا دوربين هاي گران قيمتي هستند و به دليل اجزاي مكانيكي زيادي كه در ساختارشان وجود دارد احتمال خرابي در آنها نسبت به دوربين هاي ثابت بيشتر است.

دوربين هاي اسپيددام با قابليت هاي خاص

با پيشرفت تكنولوژي انواعي از دوربين هاي اسپيد دام با قابليت هاي خاص به بازار آمده اند. از جمله دوربين هاي اسپيد دام با برد ديد در شب ليزري كه مسافت هاي تا دو كيلومتر را نيز پوشش مي دهند.

و يا اسپيد دام هايي كه قابليت Auto tracking يا تعقيب سوژه را دارند. اين دوربين ها مي توانند در صورتيكه فردي به يك محوطه خاص با ممنوعيت ورود افراد وارد شود به صورت خودكار آن را دنبال كنند.

اسپيد دام هاي ضدانفجار نيز كه مختص مناطق نفتي، گازي و پالايشگاه ها هستند و به دليل ساختار مقاومشان در برابر انفجار سالم مي مانند.

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۰۸:۴۷

دوربين مداربسته تشخيص چهره

دوربين مداربسته كاربردي ترين تجهيزات امنيتي در حوزه نظارت تصوير به شمار مي آيند , يكي از انواع دوربين هاي مداربسته دوربين مداربسته تشخيص چهره است .

اين دوربين مداربسته قابليت زوم و تشخيص چهره افراد را داشته و در موارد امنيتي كاربرد بسيار دارد ,به اين ترتيب كه مدارك و شواهد را جمع آوري كرده و در موارد خاص به كار گرفته مي شوند .

محاسن دوربين هاي مدار بسته تشخيص چهره

1. كمك به جمع آوري مدارك و شواهد

اگر در محل كارتان نيازمند سيستم نظارتي هستيد كه بتواند در جمع آوري شواهد و مدارك در هنگام نياز به كمكتان بيايد دوربين هاي مداربسته با قابليت تشخيص چهره كارايي لازم را در اين خصوص دارند. و مي توانند مدارك كافي را براي مشاهده تمام اتفاقات رخ داده در اختيارتان بگذارند. 

2. جلوگيري از وقوع جرم

در واقع يكي از وظايف اصلي يك سيستم نظارتي جلوگيري از وقوع جرم و جنايت است و اين سيستم ها مي توانند عملكردي پيشگيرانه در وقوع جرم و بزه داشته باشند. در اين راستا با نصب دوربين هاي مداربسته تشخيص چهره در مكان هايي با امكان بالاي وقوع جرم مي توان از وقوع چنين اتفاقاتي جلوگيري نمود. 

3. ارتقا امكانات نظارتي و كنترل و مديريت فعاليت ها و رخداد ها

فعاليت و رخداد هاي زيادي وجود دارند كه روزانه در يك ساختمان يا محيط اداري بوقوع مي پيوندند. زماني كه سيستم نظارتي خود را به دوربين هاي تشخيص چهره مجهز مي كنيد مي توانيد نظارت بهتري بر فعاليت افراد درون سازمان خود داشته باشيد.

بزرگترين غرفه در نمايشگاه ايپاس

بزرگترين غرفه در نمايشگاه ايپاس متعلق به تجهيزات و لوازمي چون :

يونيفرم و لباس

لباس هاي كار، لباس هاي ضدآتش و ضدآب، لباس هاي ويژه عمليات خاص، لباس هاي ضد مواد شيميايي، جليقه ضد گلوله، لباس هاي بازتاب دار، انواع كفش، پوتين و… .

 

وسايل نور و تصوير

دوربين هاي امنيتي، سيستم هاي پردازش فيلم و تصوير، ملزومات دوربين، تجهيزات ديد درشب و… .

 

ترافيك

تجهيزات كنترل ترافيك، تجهيزات ايمني بزرگراه ها، علائم راهنمايي و رانندگي چرثقيل هاي جابجايي و حمل خودرو.

 

آتش نشاني، امداد و نجات

تجهيزات امداد و اورژانس، تجهيزات امداد در ارتفاعات، تجهيزات اتاق عمل، تجهيزات امداد جاده اي، تجهيزات اعلام و اطفاءحريق و… .

 

سيستم هاي آموزشي و مشاوره اي

سيستم هاي مشاوره اي، طراحي و كنترل سيستم هاي حفاظتي، تحليل در خصوص جرم شناسي، بهينه سازي سيستم هاي حفاظتي، سيستم هاي آموزشي، مدارس آموزشي(علوم نظامي و انتظامي)، تجهيزات خاص آموزشي،سيستم هاي شبيه ساز و… .

 

زمينه هاي ديگر

تجهيزات اشعه ايكس، سيستم هاي كشف جرم و مبارزه با جرايم، سازه هاي پليسي، تجهيزات انگشت نگاري، شيشه هاي ضد گلوله، انواع قفل ها، تجهيزات كمپينگ، تجهيزات ايمني صنايع مختلف، نشريات تخصصي در زمينه هاي مرتبط و… .

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۳:۲۹

دوربين هاي مداربسته بدون برق و دوربين مدار بسته خورشيدي

خريد انواع دوربين هاي مداربسته در چند سال اخير با استقبال زيادي مواجه شده است , افراد عمدتا براي حفظ امنيت منزل و يا محل كار خود دوربين مداربسته نصب مي كنند اما كدام نوع دوربين هاي مداربسته مناسب تر هستند ؟

دوربين هاي مداربسته بدون برق و دوربين مدار بسته خورشيدي يكي از انواع دوربين هايي ست كه مي تواند در كاربري هاي متفاوتي مورد استفاده قرار گيرند , در اين مقاله شما را با اين نوع دوربين هاي مداربسته بيش تر آشنا مي كنيم .

دوربين هاي مداربسته بدون برق و دوربين مدار بسته خورشيدي

امروزه به دليل گستردگي منابع و كنترل مكان هاي متعدد و بزرگ نيازمند تامين امنيت بوده و همينطور راه اندازي كليه سيستم هاي امنيتي از جمله دوربين هاي مداربسته نيازمند انرژي (برق) بوده كه  در بعضي از مناطق به دليل در دسترس نبودن و يا بالا بودن هزينه هاي انتقال برق گاها از مجهز نمودم اينگونه تجهيزات صرف نظر مي كنند و در حال حاضر مي توان با كمترين هزينه نسبت به انتقال خطوط برق با استفاده از تجهيزات خورشيدي مناسب از راه اندازي اينگونه تجهيزات چشم پوشي نكرد.

سيستم هاي خورشيدي مستقل از شبكه off grid ميتواند انرژي مورد نياز كليه سيستم هاي امنيتي ( كوچك يا بزرگ ) از جمله دوربين هاي مداربسته را تامين نمايد و مي توان از برق توليد شده بصورت ۲۴ ساعته (دائم كار ) استفاده نمود.

كاربرد :

مناطق شكارباني _ كيوسك هاي مرزي _ پست هاي مخابراتي _ ويلاها _ مزارع كشاورزي _ دوربين هاي نظارتي _ دوربين هاي ثبت تخلف _ مناطق گردشگري _ دامداري ها

مزايا :

بدون نياز به سوخت فسيلي _ تامين برق بصورت دائمي _ بدون نياز به تامين و نگهداري _ سازگار با محيط زيست _ قابليت راه اندازي در تمامي مناطق كشور _ زيبا و مستحكم _ قابليت كاركرد در آب و هواي ابري ، باراني و برفي _ قابليت كنترل از راه دور _ داراي دو خروجي برق AC & DC

نقشه نمايشگاه ايپاس

در نمايشگاه ايپاس محصولات متعددي به نمايش گذاشته مي شود تجهيزات كنترل ترافيك و تجهيزات حفاظت و امنيت از مهم ترين آن ها هستند و مي توان گفت دوربين هاي مداربسته مهم ترين اين تجهيزات .

با مشاهده نقشه نمايشگاه ايپاس درميابيم كه دوربين هاي مداربسته در انواع و مدل هاي مختلفي به جهت رصد افراد و وسايل نقليه در سطح شهرها نصب و كنترل مي گردند . اين نوع دوربين ها روي لباس مامورين نيز تعبيه شده تا رفتارها و عكس العمل هاي خلافكاران در تحت نظر گرفته شود .

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۶:۰۰

جديد ترين دوربين مداربسته حرارتي و يا PIR چگونه كار ميكند  ؟

به تازگي نوعي از دوربين هاي مداربسته به بازار معرفي شده اند كه با استفاده از فناوري PIR ساخته مي شوند , دوربين هاي مداربسته PIR بر اساس جذب اشعه صورت مي گيرد به اين ترتيب كه اشعه و حرارت بدن انسان و يا هر موجود زنده ي ديگري را جذب كرده و نسبت به آن آلارم نشان مي دهد .

در ادامه طرز كار سنسور PIR را برايتان شرح خواهيم داد .

طرز كار سنسور PIR

PIR مخفف عبارت Passive Infrared Sensor همانطور كه از نامش برمي آيد يك سنسور الكترونيكي است. وظيفه اين سنسور در دوربين مدار بسته اندازه گيري نور مادون قرمز (IR) منتشر شده از افراد يا اجسام مختلف در محيط مورد نظر است. وجود واژه passive به معني غيرفعال ، بيانگر اين است كه اين سنسور از خود هيچ گونه اشعه اي ساتع ننموده و كاركرد آن تنها از طريق جذب اشعه است. به زبان ساده عملكرد اين سنسور بدين گونه است كه در هنگام ورود فرد به اتاق بر اثر انرژي گرمايي كه سوژه از خود توليد مي كند الگوهاي دمايي محيط برهم خورده و اين تغييرات توسط سنسور PIR تشخيص داده مي شوند. پس از تشخيص ورود سوژه به محل هشدارهاي لازم از طريق ارسال دستور فعال شدن به دستگاه هاي آلارم در صورت وجود، داده مي شود و يا  دستگاه هاي ضبط شروع به ثبت تصاوير مي نمايند.

براي فهم بهتر موضوع بايد بدانيد كه هر جسمي مي تواند از خود اشعه مادون قرمز ساتع نمايد. اين اشعه با چشم غير مسلح قابل ديدن نيست و تنها به صورت انرژي گرمايي مي تواند حس گردد. دوربين هايي كه مجهز به سنسور PIR هستند قادرند اين اشعه را اندازه گيري كنند. زماني كه فردي وارد مكان مورد نظر مي شود، سنسور PIR تغييرات تابشي ايجاد شده در ميدان ديد خود را تشخيص داده و سپس تغييرات حاصل از بهم ريختگي ميزان اشعه مادون قرمز موجود در محيط را نسبت وضعيت قبلي مقايسه مي كند. سپس به انجام محاسبات لازم پرداخته كه منجر به شروع عمليات ضبط و يا فعال شدن زنگ هاي آلارم ها مي گردد. سنسور از طريق دو عامل زير متوجه اين تغيير وضعيت در محيط مي گردد:

 

1. از طريق تغييرات صورت گرفته كه حاصل از انرژي مادون قرمز ساتع شده از بدن فرد در محيط مي باشد.

2. از طريق تغييرات بوجود آمده بر اثر بهم ريختگي الگوي اشعه مادون قرمز موجود در محيط نسبت به وضعيت قبلي بر اثر ورود سوژه كه فارغ از انرژي گرمايي حاصل از فرد يا جسم است.

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۶:۵۷

دوربين مداربسته پلاك خوان و كاربرد هاي آن

دوربين مداربسته به عنوان سيستم هاي كنترل و نظارت تصويري نقش مهمي در پيشگيري از جرايم و شناسايي مجرمان دارد , اين نوع تجهيزات در محل هاي مختلفي نصب شده و تمامي رفت و آمده ها و عملكردهاي افراد را مورد بررسي قرار مي دهد .
دوربين مداربسته پلاك خوان نيز بر روي يك سه پايه نصب شده و در ورودي ها و خروجي شهر ها , جاده ها , خيابان ها و .. قرار گرفته مي شوند .

دوربين مداربسته پلاك خوان و كاربرد هاي آن

در سامانه هوشمند پلاك خوان براي هر لاين و جهت عبوري, از يك دوربين استفاده مي شود. در صورتي كه لاين مورد نظر شما براي ورود و خروج خودرو استفاده مي شود، بايد از دو دوربين استفاده شود.
به ازاي هر لاين يك نسخه از نرم افزار پلاك خوان استفاده مي شود . كه تصاوير گرفته شده توسط دوربين را پردازش نموده و پس از تبديل به متن به نرم افزار و پايگاه داده ارسال مي نمايد.
نرم افزار پلاك خوان با استفاده از الگوريتم هاي پيشرفته OCR يا( Optical Character Recognition )با دقتي بالاي 96% اعداد و حروف موجود در پلاك را تشخيص مي دهد.

دوربين پلاك خوان EMBEDDED(تركيبي)

دوربين پلاك خوان تركيبي يك سخت افزار جامع و واحد (All in one) داراي دوربين هاي رنگي و IR، بخش الكترونيكي با قابليتهاي پردازش تصوير، كنترلي، پاوري و نيز سيستم نورپردازي ويژه تصويربرداري از پلاك است كه فرآيند پلاك خواني توسط آن منفردا و بدون ارتباط با پردازنده يا واحد ديگري صورت مي پذيرد. به عبارت ديگر پيش نياز اين سيستم، تامين تغذيه الكتريكي آن و خروجي آن پلاك و تصوير خودروهاي عبوري است.
دوربين پلاك خوان تركيبي به صورت Plug & Play و Power Over Ethernet  مي باشد يعني پس از اتصال منبع تغذيه به دوربين پلاك خوان تركيبي اين دستگاه به صورت خودكار روشن شده و شروع به پلاك خواني مي نمايد. بدين ترتيب تمامي دغدغه هاي معمول در بكارگيري سيستم هاي پلاك خوان سنتي (مبتني بر اجزاء جداگانه) در اين سيستم حل شده است. همچنين اين سيستم بر طبق استاندارد حفاظت شرايط محيطي IP66 توليد شده و محدوده گسترده دمايي 55 تا 30- براي آن تعريف شده است.

درباره نمايشگاه ايپاس

نمايشگاه ايپاس در مهرماهِ هر سال به مدت ۴ روز ۹تا ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۷در مصلي امام خمينيِ (ره) شهر تهران با حضور ۳۵۰ شركت داخلي و خارجي از ۲۵ كشور و با بيش از ۳۷ محصول توسط نخبگان كشور برگزار ميشود. ايران،كانادا،كره جنوبي،چين،ژاپن و تركيه از جمله كشورهاي شركت كننده در اين نمايشگاه مي باشند.
درباره نمايشگاه ايپاس , اين نمايشگاه شامل دوربين هاي امنيتي، سيستم هاي پردازش فيلم و تصوير، ملزومات دوربين، تجهيزات ديد درشب ، سيستم هاي صوتي و تصويري، پليسي، ايمني و امنيتي مي باشد.
نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۰۶:۳۴

دوربين مداربسته براي باغ

محل نصب دوربين مداربسته در ويلا با توجه به اهداف مختلف افراد براي نصب سيستم نظارتي متفاوت مي باشد. براي اين واحدها بهتر است كه از نظر كارشناس مربوطه براي انتخاب محل نصب استفاده كنيد اما از جمله مواردي كه براي اين واحدها مي توان به آن اشاره نمود :

ورودي ساختمان ويلا : بسته به نوع ساختمان ويلايي اين ورودي مي تواند شامل درهاي مختلف ويلا باشد . اين قسمت يكي از مهمترين قسمت هاي ساختمان مي باشد كه محل اصلي ورود و خروج افراد مي باشد.

محوطه روبروي ساختمان : براي نظارت بر محوطه روبروي ساختمان ويلا و حياط روبروي آن مي توان يك يا چند دوربين مداربسته بسته به نياز در اين قسمت نصب نمود.

درب ورودي ويلا : مي توان در كنار درب ورودي يك يا دو دوربين را براي نظارت بر ورود و خروج افراد و ماشين ها به حياط ويلا در اين قسمت نصب نمود. معمولا اتاق نگهباني يا سرايداري در اين قسمت قرار دارد.

البته ذكر اين نكته الزامي است كه در صورت عدم وجود نگهبان و تامين امنيت ويلا توسط سگ ، دوربين هاي مداربسته اين قسمت در صورتي كه در دسترس دزد باشد به راحتي قابل سرقت مي باشد.

دوربين مداربسته براي باغ و ويلا

به دليل تنوع طراحي ويلا ها و كاربري هاي متفاوت سيستم نظارتي در اين اماكن پيشنهاد مي شود براي مشاوره انتخاب محل هاي نصب سيستم نظارت تصويري در اين اماكن با كارشناسان يا مجريان سيستم مداربسته مشورت نماييد .

نوع دوربين مداربسته براي باغ و منزل و محل كار و .. متفاوت است . هركدام از اين ها بنا به كاربري كه دارند نوع خاصي از دوربين هاي مداربسته را مي طلبند , دوربين هاي مداربسته آنالوگ , تحت شبكه و.. براي نصب در باغ و ويلا ها مناسب هستند اما اين متراژ باغ و نوع نياز شماست كه تعيين مي كند كدام دوربين مناسب تر است .

تاريخ شروع و پايان نمايشگاه ايپاس

محصولات عرضه شده در اين نمايشگاه داراي طيف وسيعي نيستند و اقلب شركت كنندگان به نوعي همكار يا تكميل‌كننده همديگر محسوب مي‌شوند. محصولاتي نظير: جنگ‌افزارهاي سبك و سنگين، تجهيزات كنترل ترافيك، تجهيزات امنيتي، تجهيزات حفاظت فيزيكي، وسايل نقليه متحرك با مصرف امنيتي و امدادي و ..

بازديد كنندگان

تاريخ شروع و پايان نمايشگاه ايپاس در مهرماه 1397 مي باشد و بيشترين بازديد از سوي مديران حراست نهادهاي مهم دولتي و وابسته به دولت صورت مي‌پذيرد و هر ساله شخص فرمانده كل نيروي انتظامي ايران به همراه هيئتي از سران نيروي انتظامي ايران و كشورهاي همسايه ايران، اين نمايشگاه را افتتاح مي‌نمايند.

همچنين اين نمايشگاه با استقبال نسبتاً خوب بازديد كنندگان حرفه‌اي مواجه مي‌شود و از آنجايي كه حق ورودي براي اين نمايشگاه دريافت مي‌گردد، بازديد كنندگان تفريحي به ندرت به اين نمايشگاه رجوع مي‌نمايند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شاهي
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۳:۳۹

چگونه ميزان ديد در شب دوربين مداربسته را افزايش دهيم

ديد در شب در دوربين هاي مداربسته به معناي قدرت ديدن و تشخيص دوربين هاي مداربسته در تاريكي است , اين مساله به چراغ هاي ال اي دي روي دوربين و امواج مادون قرمز بستگي دارد , ديد در شب دوربين مداربسته را به هنگام خريد مورد توجه قرار دهيد عدم وجود اين قابليت در دوربين موجب مشكلاتي براي كاربر علي الخصوص در تاريكي و شب خواهد شد .

ميزان قدرت LEDها با توجه به تعداد و نوع آنها مشخص خواهد شد. اين LEDها تشابه زيادي با LEDهاي نوري معمولي دارند و دقيقا به همان نحوه عمل مي كنند. توجه داشته باشيد كه برد نوشته شده بر روي كاتالوگ دوربين بيشترين برد پرتاب نور دوربين است و معمولا بيش از برد مفيد ديد در شب دوربين است.

حساسيت چيپ تصوير نسبت به نور مرئي و نامرئي با هم متفاوت است. اين به آن معناست كه ممكن است يك چيپ حساسيت خوبي نسبت به نور مرئي داشته باشد اما حساسيت آن براي امواج مادون قرمز كم باشد. ميزان اين حساسيت در بازه هاي فركانسي متفاوت توسط نمودارهاي نوري چيپ تصوير مشخص مي شود.

نقطه ضعف دوربين هاي ديد در شب

اشباع تصوير : بزرگترين ضعف ديد در شب IR اشباع شدن تصوير دوربين مداربسته در مواقعي كه اجسام و يا افرادي به دوربين مداربسته نزديك شوند كه از طريق پرتاب LEDها نور دوربين با برخورد با آن اجسام و يا افراد باعث ميشود كه چهره آن فرد قابل شناسايي نباشد و به صورت يك نقطه پر نور روشن نمايش داده شود .

 انعكاس روي سطوح : سطوح فلزي و شيشه اي نور مادون قرمز را به شكل متفاوت از نور مرئي منعكس مينمايد. اين موضوع موجب خواهد شد امكان ديدن اجسام پشت شيشه كاهش يافته و يا پلاك خودروها بر اثر انعكاس امواج مادون قرمز به صورت واضح به نظر برسد . به اين خاطر معمولا دوربينهاي مداربسته ديد درشب را به شكل بدون IR انتخاب نموده و براي خوانا بودن پلاك از نور مرئي استفاده مي نمايند .

برد پايين : منتشر كردن امواج مادون قرمز با برد كمتري نسبت به نور مرئي صورت گرفته ميشود ؛ البته ال اي دي هاي مادون قرمز حتي در صورت زياد بودن از نظر تعداد هم نور كمتري ايجاد مي نمايند . دوربين مداربسته ديد در شب معمولا برد مفيدي بيش از ۳۰ متر ندارند و اگر كه محوطه كاملا باز و تاريك هم باشد اين برد كمتر هم خواهد شد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]