نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
اوتيسم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :plm
تاريخ: 1397/4/19  ساعت: ۱۴

اوتيسم در كودكان 

براي تشخيص اين بيماري تست هايي وجود دارد , تست اوتيسم را والدين مي توانند در سنين پايين كودكان خود انجام دهند . والدين هنگامي كه متوجه شدند كودكانشان رفتارهاي عجيب و غير معمول دارد بايد سريعا به يك متخصص مراجعه نموده و آزمايشات لازم را به عمل آورند . 

علائم اوتيسم خفيف كمتر است و نياز به دقت بيش تري براي شناسايي دارد , اوتيسم خفيف و اوتيسم شديد در هر صورت مي توانند خطرناك باشند اگر از سوي والدين ناديده گرفته شوند .

دليل اوتيسم در كودكان 

سرنوشت كودكان اوتيسم با توجه والدين سرنوشتي شبيه به كودكان عادي خواهد بود اما بايد در همان سنين كودكي درمان را شروع كرد و پدرها و مادرها به تمامي نكات گفته شده توسط پزشك متخصص توجه كنند . 

درمان بيماري اوتيسم در كودكان

دلايل اصلي اوتيسم هنوز مشخص نشده اما عواملي مي تواند در نوع خفيف يا شديد آن اثر بگذارد . از راه هاي درمان اين بيماري مي توان به موارد زير اشاره كرد : 

درمان: تنظيم رفتار

رفتاردرماني براي كمك به بيماران اوتيسمي براي آموزش حرف زدن، ارتباط برقرار كردن و رشد جسمي مفيد است. 

اين برنامه‌هاي فشرده به نام تجزيه و تحليل كاربرد رفتار خوانده مي‌شوند و موجب تشويق فعاليت‌هاي مثبت و عدم تشويق رفتارهاي منفي مي‌گردد. 

درمان: آموزش

مدرسه ممكن است براي آموزش و رشد كودك اوتيسمي مفيد باشد. اين سيستم مي‌تواند شامل: گفتار درماني و كار درماني باشد. 

اين مدارس نياز به يك برنامه آموزش انفرادي براي هر كودك دارند. 

كودكان مبتلا به اوتيسم ممكن است براي وارد شدن به مدرسه محدوديت داشته باشند. 

درمان: دارو

هيچ درماني براي بيماران مبتلا به اوتيسم پيدا نشده است، اما برخي دارو‌ها مي‌توانند در كاهش علائم موثر باشند. 

داروهاي ضدافسردگي نيز در برخي كودكان موثر است. 

با ديدن علائم كودك، پزشك مي‌تواند داروهاي خاصي را تجويز كند. 

درمان: يكپارچگي حسي

كودكان مبتلا به اوتيسم ممكن است نسبت به صدا، لمس، نور و يا بو بسيار حساس باشند. 

اين كودكان داراي اختلال يكپارچگي حسي مي‌باشند. براي مثال آن‌ها ممكن است از نور چشمك زن و يا زنگ مدرسه ناراحت شوند. 

والديني كه يك كودك مبتلا به اوتيسم دارند، به احتمال ۲۰ درصد كودك بعدي آن‌ها نيز اين بيماري را خواهد داشت

:
برچسب‌ها:

نويسنده :plm
تاريخ: 1397/4/16  ساعت: ۰۹

 

راه هاي درمان اوتيسم 

پژوهشگران همواره بر اين باور هستند كه اوتيسم درمان قطعي ندارد و مي توان با روش هايي تا حد زيادي آن را كنترل كرد , بدين منظور پرسش نامه هايي آماده كرده اند و والدين با پاسخ به سوالات آن ها از بيماري فرزند خود اطلاع مي يابند .

هرچه سريعتر آزمايشات مربوط به تشخيص اين بيماري انجام شود كودك شانس بيش تري براي درمان خواهد داشت والدين بايستي در همان سال هاي ابتدايي اين مساله را تشخيص داده و در صدد درمان آن بر آيند .

تشخيص و راه هاي درمان اوتيسم

متخصصان تست خون و ادراري ارائه كردند كه مي تواند بيماري اوتيسم را در كودكان شناسايي كند. گروهي از متخصصان انگليسي با بيان اينكه اين تست در نوع خود اولين است يادآورد شدند كه مي تواند به تشخيص سريع اختلال طيف اوتيسم در كودكان منجر شود و در نتيجه درمان مناسب زودتر آغاز شود.

اختلال اوتيسم در اصل بر تعاملات و ارتباطات اجتماعي افراد تاثير مي گذارد و علائم آن شامل بيش فعالي، اضطراب، عدم سازگاري با محيط هاي جديد، اختلال گفتاري و مشكلات رفتاري مي شود.

از آنجايي كه علائم اين اختلال گسترده است تشخيص آن به خصوص در مراحل اوليه بيماري مي تواند سخت و غيرقطعي باشد.

به گزارش روزنامه اينديپندنت، متخصصان انگليسي معتقدند در مطالعه شان رابطه اي بين اختلال اوتيسم و آسيب وارد شده به پروتئين ها در پلاسماي خون مشاهده شده است.

انواع راه هاي درمان اوتيسم 

رژيم غذايي متعادل ، مغذي براي همه كودكان ضروري است، منيزيم به طور خاص مربوط به افرادي است كه از اوتيسم رنج مي برند. فقر منيزيم مي تواند به علائمي منجر شود كه با الگوهاي رفتاري مشاهده شده در كودكان اوتيسمي از جمله تكان دادن ، ساييده شدن دندان، اضطراب، ضعف تمركز و كم توجهي ديده مي شوند. با كسب اطمينان از اينكه منيزيم بخشي از مصرف مواد مغذي هر روزه است، اين نشانه ها را مي توان كاهش داد و به درمان موثرتر رفتاري كمك كرد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :plm
تاريخ: 1397/4/13  ساعت: ۱۵

روش هاي درمان اوتيسم 

با وجود پيشرفت علم پزشكي در سال هاي اخير هنوز درمان قطعي بيماري اوتيسم پيدا نشده است , در سال هايي كه اين بيماري در بين كودكان شيوع يافت دانشمندان تمام تلاش خود را براي يافتن منشا و درمان اوتيسم به كار گرفتند البته تا حدودي هم موفق بوده اند و توانستند رشد و پيشرفت اين بيماري را متوقف كنند . 

اغلب افراد به دنبال روش هاي درمان اوتيسم هستند تا فرزندان و كودكانشان بهبود يابند اما گاهي با پاسخ هايي از سوي پزشكان مواجه مي شوند كه اميد خود را از دست داده و دست از تلاش برمي دارند حال اين سوال پيش مي آيد كه آيا اوتيسم درمان ميشود ؟

روش هاي درمان اوتيسم شديد 

اوتيسم شديد در مقايسه با اوتيسم خفيف راه درمان دشوارتري دارد و نياز به صرف وقت و هزينه ي بيش تري خواهد داشت . 

اما خوشبختانه روشهاي درماني براي اتيسم بوجود آمده است كه كه به كودكان اتستيكي كمك مي كند تا توانايي هاي خود را افزايش بدهند و حتي برخي نيز توانسته اند با كمك اين شيوههاي درمان اتيسم به بهبودي كامل برسند.

اين رويكردهاي درمان اوتيسم علاوه بر اينكه كمك مي كنند تا رفتارهاي اختلالي كودك كم شوند ، همچنين كار هاي استقلالي را نيز به كودك مي آموزند تا كودك بتواند به طور مستقل نيازهاي خود را برآورده وبه تدريج به يك زندگي عادي برسد .

همه مي دانيم كه رفتارها و اختلالات در كودكان داراي اختلال اوتيسم بسيار متفاوت و متغير است ، تا كنون چندين برنامه درماني براي كودكان اوتيسمي مد نظر قرار گرفته است كه هر كدام موفقيتهائي نيز به دنبال داشته اند .

در درمان كودكان اوتيستيك بايد حتما اين مورد در نظر گرفته شود كه روش درمان اوتيسم براي هر كودك بايد متناسب با توانائي ها و شدت اختلالات او برنامه ريزي شود .

درمانهايي كه حول محور كودك اوتيسم قرار دارد :

1. خود كودك اوتسيتيك ،

2. والدين وي

3. و متخصصان درمانگر است .

مسلم است كه كودك داراي اوتيسم در واقع نقطه اي است كه مجموعه برنامه ريزي در حول آن سازمان مي يابد و نيازهاي وي در زمينه بازپروري ، تعيين كننده محتواي برنامه هاي ويژه خواهند بود .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :plm
تاريخ: 1397/4/11  ساعت: ۱۰

علائم اوتيسم در كودكان

بيماري اوتيسم در كودكان مشكلات زيادي را براي خانواده ها به همراه خواهد داشت , اما والديني كه مي خواهند كودكشان در آينده همانند افراد عادي زندگي كنند بايستي يكسري سختي ها و مشكلات را به جهت درمان اين بيماري تحمل كنند .

علت عمده بروز اختلال اوتيسم به مواردي چون : اختلالات كروموزومي , عوامل ژنتيكي , عوامل جنيني , عوامل شناختي و ناهنجاري هاي مغزي بر مي گردد .

علائم اوتيسم در كودكان و درمان آن

دلايل اصلي اوتيسم همان ها بود كه در بالا گفته شد , 15 ژن مختلف در اين بيماري نقش دارند به همين دليل هم بيماري با اختلالات پيچيده محسوب مي شود . حال اين سوال براي بسياري افراد پيش مي آيد كه آيا بيماري اوتيسم درمان ميشود ؟

روند رشد اين بيماري را مي توان با روش هايي كنترل كرد . درمان دارويي اوتيسم , گفتار درماني ها , كار درماني و .. از روش 

هاي تشخيص و درمان اين بيماري است .

علائم اوتيسم در كودكان و مشاوره با متخصصين 

اگر كودك از طرف شما و يا دكتر مخصوص خود مظنون به اُتيسم باشد به هر حال بايستي توسط شخصي كه در زمينه اُتيسم تخصص دارد معاينه دقيق شود و تست هاي اتيسم انجام شود. ممكن است اين فرد يك روانشناس ، روانپزشك و يا يك متخصص رشد اطفال باشد .گاهي ممكن است براي يك تشخيص دقيق و درمان به يك تيم متخصص نياز شود اين تيم مي تواند از افراد زير تشكيل شود :

1. رفتار درمان : اين شخص مي تواند علاوه بركمك به بهبود توانائي هاي كودك در كارهاي روزانه مانند لباس پوشيدن ، غذا خوردن و ساير كارهاي استقلالي، همچنين در بهبود وضعيت حواس پنجگانه ، قدرت تشخيص و ساير توانائي هاي كودك او را ياري كند.

2. كار درمان : يك كار درمان، كودك را در استفاده درست از عضلات و اندامهاي بدن براي انجام كارهاي بزرگ و كوچك بدني مي تواند ياري كند .

3. گفتار درمان : در بهبود وضعيت گفتار كودك و افزايش توانائي او در مهارتهاي كلامي بسيار مؤثر است .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :plm
تاريخ: 1397/4/9  ساعت: ۱۳

بيماري اوتيسم در كودكان 

كودكان مبتلا به اين بيماري هر روز رو به افزايش هستند , علت بيماري اوتيسم به طور دقيق يافت نشده اما مواردي مي تواند در روند رشد آن تاثيرگذار باشد . دانشمندان معتقدند كه منشا بيماري اوتيسم ژنتيكي و ارثي است و در صدد هستند تا ژن موثر بر اين بيماري را پيدا كنند .

علت بيماري اوتيسم در كودكان 

همانطور كه گفته شد دليل اين بيماري هنوز كشف نشده اما عوامل متعددي مي تواند در رشد و يا بهبود بيماري اثرگذار باشد والدين با توجه بيش تر به كودكان در صورت بروز بيماري مي توانند هرچه سريعتر روند رشد آن را كاهش دهند  : 

اين عوامل شامل:

جنسيت كودك : پسرها چهار تا پنج برابر بيشتر در خطر ابتلا به بيماري اوتيسم هستند.

سابقه خانوادگي : در خانواده هايي كه يك كودك مبتلا به اوتيسم وجود دارد، خطر اينكه كودكي ديگر با اين بيماري داشته باشند بيشتر است. همچنين خيلي غيرمعمول نيست كه پدر و مادر و يا ساير اقوام نزديك كودك مبتلا به اوتيسم، در ارتباط با ديگران و … مشكلاتي داشته باشند.

ساير اختلالات : كودكاني كه بيماري خاصي دارند بيشتر از كودكان سالم در خطر ابتلا به بيماري اوتيسم هستند.

سن والدين : ممكن است بين سن والدين و ابتلاي كودك به اوتيسم رابطه اي وجود داشته باشد. اعتقاد بر اين است كه فرزندان والدين بزرگسال بيشتر از ديگران در خطر ابتلا به اين بيماري هستند. بااينحال تحقيقات بيشتري در اين رابطه مورد نياز است.

نحوه درمان بيماري اوتيسم در كودكان

هرچند درمان قطعي اوتيسم وجود ندارد، تركيبي از درمان هاي خانگي و مدرسه‌اي مي تواند به درمان اين بيماري كمك نمايد. اما در ابتدا كودك بايستي تست اوتيسم بدهد , هدف درمان افزايش عملكرد كودك با كاهش شدت بيماري مي باشد , راه درمان اوتيسم خفيف با نوع شديد آن متفاوت است و پزشك كودكتان بسته به مشكل و شدت آن يكي از درمان هاي زير و يا تركيبي از آنها را پيشنهاد مي كند.

 

:
برچسب‌ها:

[ ]